Blade 5 Dual Core dart bord teknolojisinde zirve noktasını temsil eden bir bir üründür. Özel Dual Core (Çift Katman) teknolojisi ile dış katman daha düşük oranda sıkıştırılarak elde edilen yumuşak katman sayesinde dartların borda girişi ve saplanma oranı arttırılmış ve sekerek düşme olasılığı minimize edilmiştir. Bunun sonucu olarak da daha yüksek skorlar elde edilmesi sağlanmaktadır. İçteki katman ise daha çok sıkışıtırılmış ve elde edilen sert katmanla direnç arttırılmış ve fazla kinetik enerji absorbe edilerek bordun dayanımı ve kullanım süresi uzatılmıştır. Dış katmanda eşit dağılmış sisal yoğunluğu ve bord oyun yüzeyinin yüksek görünülürlüğü sayesinde yüksek skorlar atma potansiyeli arttırılmış ve mükemmel netlikte görüş sağlanmıştır. Yeni Blade 5 tel sistemi double alanı için 9 mm2 ve treble alanı için 6 mm2 ilave skor alanı sağlamakta olup tüm tel yüzeylerinde (örümcek ağı) yapılan %14’lük tasarruf ile daha az borddan sekme ve daha yüksek skor yapabilme imkanı sunmaktadır.  Daha yüksek skorlar yapabilme potansiyelinin arttırılması amacıyla Dinamik Sektör Telleri %20 ve Radyal Teller ise %10 daha ince tasarlanmıştır. Dart ucunun teli sıyırarak geçmesi ve sayı dilimine saplanması için Tellerdeki balık sırtının açısı 90 dereceden 60 dereceye düşürülmüş ve Dinamik Sektör Tellerinin En Yüksek Germe Dayanımı %20 oranında arttırılmıştır. Yeni bullseye (merkez) ve 25 alanındaki tellerde çok yüksek sertlik elde edebilmek için karbon difüzyon teknolojisi kullanılmıştır. Böylelikle dart ucu açılı telleri sıyırarak geçip borda saplanmakta ve bord daha uzun dayanıma ve gelişmiş performansa sahip olmaktadır. Rota-Lock triple-wheel (Çevirmeli kilit ve üçlü tekerlek) sabitleme ve ayarlama sistemi güvenli kurulum ve bordu kolay döndürmeye olanak sağlamaktadır.
 
5. NESİL BLADE TEKNOLOJİSİ
 
GENİŞLETİLMİŞ SAYI ALANI
 
Yeni Blade 5 tel sistemi double alanı için 9 mm2 ve treble alanı için 6 mm2 ilave skor alanı sağlamaktadır.
 
Tüm tel yüzeylerinde (örümcek ağı) yapılan %14’lük tasarruf ile daha az borddan sekme ve daha yüksek skor yapabilme imkanı sunmaktadır.
 
TEL DEVRİMİ
 
Düşük sekme teknolojisi kapsamında tellerdeki balık sırtının açısı 90 dereceden 60 dereceye düşürülmüştür.
 
Dartların borda daha kolay saplanması amacıyla balık sırtı açısı %30 daha keskin hale getirilmiş ve dart sekmesi iyice azaltılmış ve daha yüksek skorlar elde edebilmek mümkün hale getirilmiştir.
 
GELİŞTİRİLMİŞ GERME DAYANIMI
 
Dart ucunun teli sıyırarak geçmesi ve sayı dilimine saplanması için Dinamik Sektör Tellerinin En Yüksek Germe Dayanımı %20 oranında arttırılmıştır.
 
İlave dayanım ve üstün tel ömrü için çelik soğuk haddelenerek moleküler yapısı güçlendirilmiştir.
 
Yeni bullseye (merkez) ve 25 alanındaki tellerde çok yüksek sertlik elde edebilmek için karbon difüzyon teknolojisi kullanılmıştır. Böylelikle dart ucu açılı telleri sıyırarak geçip borda saplanmakta ve bord daha uzun dayanıma ve gelişmiş performansa sahip olmaktadır.
 
ÇİFT KATMAN (DUAL CORE) AVANTAJI
 
ÇİFT KATMAN (DUAL CORE)
 
TEK KATMAN (SINGLE CORE)
 
·         Dış katman daha düşük oranda sıkıştırılarak elde edilen yumuşak katman sayesinde dartların borda girişi ve saplanma oranı arttırılmış ve sekerek düşme olasılığı minimize edilmiştir.
 
·         İçteki katman daha çok sıkışıtırılmış ve elde edilen sert katmanla direnç arttırılmış ve fazla kinetik enerji absorbe edilerek bordun dayanımı ve kullanım süresi uzatılmıştır.
 
·         Mükemmel görüş ve kolay hizalama için katkısız sisal den imal edilen dış katman
 
Dual Core (Çift Katman) teknolojisine sahip dünyanın en gelişmiş Dart Bordu (Patent No. 2507762)
 
ÇEVİRMELİ – KİLİT (ROTA-LOCK) AVANTAJI
 
Üçlü tekerlek kilidi ve sabitleme sistemi bordu hemen her yüzeye güvenli bir şekilde monte etmeye imkan sağlar. Bu özgün ve özel sistem duvara hızlı ve sağlam bir montaj sağlamaktadır. Her tekerlek mükemmel hizalama ve sabitleme sağlayacak şiekilde kolayca ayarlanabilir.
 
·         Kolay kurulum
 
·         Kolay bord çevirme
 
·         Eğimli yüzeylerde kullanılabilir
 
·         Bord hiç hareket etmeyecek şekilde sabitlenir
 
Bordu yerinden çıkarmadan ayarlama yapmaya olanak verir.